Reklamacje

Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas transportu sprzedawanych produktów, będą rozpatrywane tylko i wyłącznie w przypadku sporządzenia protokołu szkody podpisanego przez Klienta z dostawcą dostarczającym towar. Nie spisanie przez Klienta i dostawcę przesyłki, protokołu szkody jest traktowane, jako dowód, iż w momencie dostarczenia towar nie posiadał żadnych widocznych wad mechanicznych. W związku z tym, odpowiedzialność Sprzedawcy za tego rodzaju wady zostaje wyłączona, a Klient traci prawo reklamowania ich.

Warunkiem rozpatrzenia reklamacji jest dołączenie do zgłoszenia reklamacyjnego kopii protokołu szkody spisanego z przewoźnikiem wraz ze zdjęciami mebli.

Wszelkie reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 30 dni roboczych od ich wpłynięcia.

Warunkiem uznania Reklamacji jest przestrzeganie ogólnych zasad użytkowania i konserwacji mebli. Jeśli meble posiadają wady lub uszkodzenia, które są opisywane na aukcji to nie mogą być one podstawą do reklamacji mebla.

Nieznaczne różnice w kolorystyce i fakturze materiałów, z których wykonane są meble nie mogą być podstawą reklamacji zakupionego towaru. W szczególności meble wykonane z naturalnych materiałów jak drewno i kamień mogą różnić się kolorystyką i fakturą, co wynika z ich naturalnej niepowtarzalności. Wymiary podawane w aukcjach mogą się nieznacznie różnić (tzn. przy prostych krawędziach blatów wysokość, szerokość, długość jest podana z dokładnością do 2 cm, przy krawędziach nierównych oflis do 5 cm). Mikropęknięcia poniżej 2 mm nie są wadą mebli zrobionych z naturalnego drewna, którego to specyfika jest, że okresie małej wilgotności np.; zima podczas ogrzewania, delikatnie się kurczy, a w okresie wiosenno-jesiennym pęcznieje i mikropęknięcia się zasklepiają automatycznie.

Zdjęcia rzeczy przedstawione w Sklepie internetowym mają charakter informacyjny, nie są sprzedawanym przedmiotem oraz nie stanowią podstawy do reklamacji. Na życzenie klienta przesyłamy aktualne zdjęcia sprzedawanego przedmiotu.
Zdjęcia mogą odbiegać od rzeczywistych kolorów oraz struktury materiałów lub drewna. Wszystkie przedstawione przez Sprzedawcę kolory mebli w szczególności skór, tkanin, drewna itp. mają wyłącznie charakter orientacyjny.